Beta version 0.1

Протокол допроса обвиняемого Галаса Василия Михайловича от 7 августа 1953 года

Зміст документа: 
Протокол допиту обвинуваченого Галаса Василя Михайловича від 7 серпня 1953 року. Птічкін. У документі йдеться про антирадянську ідеологічну діяльність Галаса Василя під час займання ним керівних постів в ОУН. Ця діяльність виражалась у виданні брошур та статей в яких члени ОУН - УПА та місцеве населення закликали до збройної боротьби проти радянської влади. Так Галаса Василь видав брошуру "Українсько-польські взаємовідносини" та був редактором журналу "Інформатор № 6" перебуваючи на території Польщі. В цих працях він закликав український та польський народ до спільної боротьби проти СРСР. Після перетину радянського кордону у 1947 Галаса Василь продовжив написання ідеологічних статей антирадянського та націоналістичного змісту. Також, йде мова про надію ОУН на війну СРСР із США та Великою Британією, та можливу допомогу цих держав ОУН. 
Автори:
 Птичкин  
Організація-видавник:
МВД УССР 
Дата створення:
07.08.1953  
Місце створення:
 Київ  
Ключові слова:
 Галаса, Галаса Василь Михайлович, допит, Закерзоння, "Інформатор № 6", Київ, МВД, ОУН, ПЗУЗ, "Полтава", протокол, протокол допиту, Птічкін, СССР, Старух Ярослав, УПА, центральний провід, Шухевич 
Спосіб відтворення:
  машинопис 
Тип документа:
  документи слідства 
Мова документа:
  Російська; 
Крайні дати:
1946 — 07.08.1953 
Примітки:
 
URL:
http://old.avr.org.ua/index.php/viewDoc/21785/
Архіви та колекції:
 ГДА СБУФ. 13.Спр. 372.Т. 2.
Розділи:
 7.3.6. Документи періоду боротьби зі збройним повстанським рухом (1939—1954 рр.)
       Будемо вдячні, якщо Ви допоможете покращити наш е-архів та зробити його більш повним, надавши додаткову інформацію про даний документ. Можливо, у Вас є інформація щодо осіб, місцевостей чи подій, згаданих чи зображених на цій електронній копії. Також просимо написати нам, якщо Ви помітили неточність в описі або вважаєте за необхідне його розширити.
Вашу інформацію, уточнення та повідомлення щодо цієї одиниці е-архіву просимо надіслати нам через коментар, обравши відповідну рубрику.
       Дякуємо Вам!
Додати коментар