Beta version 0.1

Вишкільні матеріали і документи до історії розвитку української національної - політичної думки у ХІХ - ХХ століттях (Частина І: До самостійницьких організацій в 1890 рр.

Зміст документа: 
Документ містить дві частини. У першій частині розглядається історія української національно-політичної думки від кінця XVIII до 1840р. (подаються характеристики французького та польського уряду, про стан справ в Україні під Російською імперією, характеристика Шарля Мафона, йде мова про гурток Лукашевича, діяльність Миколи Маркевича та Василя Подолинського, політичні погляди українських письменників, перша відозва ГУР у Львові, діяльність Кирило-Мифодіївського братства тощо). У другій частині розглядається історія української національно-політичної думки у 1840-1890рр. (політичні погляди Шевченка Тараса та приналежність його до ідейного крила Кирило-Мифодіївського братства, видання "Кобзаря", роль Костомарова Миколи у розвитку політичної думки того часу, суспільно-політичні погляди Драгоманова тощо). Також, у другій частині документу наводяться уривки із віршів Шевченка. 
Автори:
 без автора  
Організація-видавник:
ОУН 
Дата створення:
без дати  
Місце створення:
 без місця  
Ключові слова:
 вишкільні матеріали, Галичина, ГУР, Драгоманов, Кирило-Мифодіївське братсьво, "Кобзар", Костомаров Микола, Лукашевич, Львів, Маркевич Микола, Мафон Шарль, ОУН, Подолинський Василь, Франко Іван, Шевченко Тарас 
Спосіб відтворення:
  машинопис 
Тип документа:
  видання та рукописи 
Мова документа:
  Українська; 
Крайні дати:
XVIII ст. н.е. — 1906 
Примітки:
 
URL:
http://old.avr.org.ua/index.php/viewDoc/11287/
Архіви та колекції:
 ГДА СБУФ. 13.Спр. 372.Т. 12.
Розділи:
 4.2.10. Видання Організації українських націоналістів ОУН (б), 4.2.4. Вишкільні матеріали ОУН (б)
       Будемо вдячні, якщо Ви допоможете покращити наш е-архів та зробити його більш повним, надавши додаткову інформацію про даний документ. Можливо, у Вас є інформація щодо осіб, місцевостей чи подій, згаданих чи зображених на цій електронній копії. Також просимо написати нам, якщо Ви помітили неточність в описі або вважаєте за необхідне його розширити.
Вашу інформацію, уточнення та повідомлення щодо цієї одиниці е-архіву просимо надіслати нам через коментар, обравши відповідну рубрику.
       Дякуємо Вам!
Додати коментар