Beta version 0.1


Допомога користувачу

Зміст


  1. Структура сайту
  2. Реєстрація
  3. Пошук
  4. Тематичні рубрики
  5. Довідники
  6. Розширений пошук
  7. Архіви та колекції
  8. Структура опису
  9. Перегляд та завантаження


1. Структура сайту
Сторінка сайту поділена на чотири користувацькі зони: верхня, ліва, середня та права.
У верхній частині сайту під назвою видно табло із кількістю документів, яка завантажена на даний момент. Справа виведено ярлики із посиланням на сторінки Електронного архіву у соцмережах та стрічку оновлень RSS. Під ярликами є можливість входу в систему або реєстрації.
У лівій частині сторінки знаходиться панель пошуку документів, пошук за довідниками, розширений пошук, інформація про Е-архів посилання на партнерів проекту.
В середній частині сторінки розміщено тематична класифікація. Таким чином зручно можна розпочати пошук документів у певному розділі.
Справа виведено:

  • Категорію «новин». Тут можна простежити за новими функціональними можливостями архіву, плани презентацій нових колекцій та багато іншого.
  • У рубриці «Підтримайте нас» є можливість отримати реквізити для пожертв на розвиток проекту.
  • У рубриці «Зворотній звязок» можна залишити побажання та зауваження до проекту, пропозиції партнерства.
  • Рубрика «Нові надходження» оновлюється відповідно до нових завантажених на сайт документів.
  • Справа внизу надана інформація про контакти із організацією-розробником проекту.

2. Реєстрація
Просимо вас реєструватися на сайті Е-архіву. Це дасть вам можливість завантажувати документи, а також зможете отримувати повідомлення про оновлення на сайті. В майбутньому ми плануємо додавати й інші функції для зареєстрованих користувачів, що оптимізують вашу роботу.

Реєстрація проходить у два етапи. Перший: заповнення анкети (просимо особливо уважно ставитися до вашого мейлу, адже це ваш майбутній логін).

Другий: активізація запису "зареєстрованого користувача". Для цього вам потрібно увійти на сайт, використавши відповідну форму та відповідні дані, що ви їх вносили при реєстрації. Просимо зауважити, що може бути затримка в декілька секунд (навіть якщо є повідомлення про помилку абощо).

Якщо система видає помилку більше ніж 5 секунд, просимо нам написати, ми старатимемося в найкоротший час вирішити проблему. Також ми будемо перевіряти нові облікові записи, і будемо додавати вас адміністративним чином, якщо автоматична реєстрація не спрацює.

3. Пошук

  • Поле для пошуку – місця для введення назви шуканого документа. Результатом пошуку будуть документи, найближчі за назвою до шуканої фрази.

4. Тематичні розділи
Розділи – тематична класифікація періоду українських визвольних змагань. Відповідно до тематики документів, вони відносяться до тої чи іншої тематичної рубрики. У квадратних дужках вкінці кожної рубрики вказано кількість документів, які наявні на даний момент і стосуються цієї теми. Документам присвоюють рубрику, користуючись правилом від конкретного до загального, тому іноді документ з конкретної тематики можна знайти у загальнішій рубриці. Усі розділи виведені для зручності із графічним зображенням в середній частині головної сторінки сайту.

5. Довідники

  • За датою створення – можливість пошуку документів за часовими рамками або за точною датою, використовуючи календар.
  • За авторами – можливість пошуку документів за автором. Список авторів сформований за прізвищами, псевдами (пишуться в лапках) та за шифрованими даними (цифрові позначення). Існує категорія «без автора» куди віднесено всі документи, в яких автор не ідентифікований.
  • За організаціями – пошук документів із приналежністю до певних організацій, організаційних одиниць, чи політичних партій, рухів. При цьому загальні назви організацій внесено абревіатурами, проміжні ланки часто подаються розшифровано. Наприклад: «ОУН», але «Референтура пропаганди ОУН», «Друкарня ОУН ім. полковника Євгена Коновальця».
  • За назвами документів – можливість пошуку документів за назвами. У випадку неточної назви, програма здійснює пошук найбільш наближених назв до шуканої. При введенні назви система видає підказки до шуканих документів.
  • Ключові слова – пошук документів за ключовими словами. Ключові слова складаються з трьох категорій: географічні місця (річки, області, міста), особистості (псевдо, прізвища) та тематичні (абревіатури найбільш вживаних організацій та інституцій, слова, що найбільше передають зміст документа)

6. Розширений пошук

  • Цей сервіс надає можливість користувачу здійснювати пошук документа відразу за декількома довідниками, при цьому можна робити як включення, так і виключення, або одне із двох, а також за датою створення документа.
  • У кожному розділі для пошуку вгорі виведено три поля із алфавітом: кириличне, латиничне та цифрове. Таким чином можна зручно та швидко шукати документи за певними авторами, назвою, чи ключовими словами.

7. Архіви та колекції
Розділ із переліком архівних інституцій, архівних фондів та архівних колекцій, електронні копії яких розміщені на сайті. В квадратних дужках вказана кількість документів, завантажених на даний момент. Класифікація зроблена таким чином, що ступаючи по гілках зручно робити посилання на документ.

8. Структура опису
Структура опису: документи Е-архіву описані за ключовими ознаками:

  • назва документа,
  • зміст документа,
  • автор,
  • організація-видавник,
  • дата створення,
  • місце створення,
  • ключові слова,
  • спосіб відтворення,
  • тип документа:
    1. офіційні документи: акт, розпорядження, наказ, меморандум, офіційний лист, програма, офіційне видання
    2. організаційні документи: оголошення, доповідна, звіт, список, анкета, інструкція, повідомлення, формуляр, евіденційні картки, зарядження, інформації
    3. пропагандивні документи: звернення, листівка, гасло, заклик, лозунг
    4. особисті документи: посвідчення, посвідки, диплом, атестат, паспорт, військовий квиток, медичні довідки, довідки про шлюб
    5. світлини: в тому числі негативи
    6. фінансово-господарські документи: рахунки, фінансові звіти, квитанції, квити
    7. бофони
    8. кореспонденція: листи та листівки
    9. щоденники та спогади: денники
    10. періодичні видання: газети, журнали, стаття
    11. видання та рукописи: книги, брошури, пісенники
    12. графіки та малюнки
    13. карти
    14. плани та схеми
    15. документи слідства: протоколи допитів, постанови про арешт, анкета арештованого
  • мова документа,
  • посилання на документ в інтернеті (URL),
  • місцезнаходження документа (архіви та колекції), та
  • тематичний розділ, до якого віднесено документ.

Із полів опису можна переключатися на інші документи, клацнувши зацікавлене поле: автора, ключове слово, місце створення, дату. В такому випадку программа задасть документи, приналежні до відповідної категорії за часовими рамками чи алфавітом відповідно.

9. Перегляд та завантаження

  • Перегляд та завантаження: усі документи Е-архіву зберігаються у форматі .pdf. На сайті є можливість перегляду документа он-лайн, клацнувши на поле «переглянути». Зображення виводиться у зменшеному вікні в повному розмірі, з можливістю прокрутки тексту вниз. Також є можливість завантажити документ, клацнувши на полі «завантажити». При цьому документ зберігається на комп’ютері користувача із цифровим ім’ям, яке позначає місце розташування документа в архівах та колекціях.

Наприклад: документ із назвою “acdvr-9-9-001.pdf” знаходиться у архіві Центру досліджень визвольного руху, фонд 9, том 9, документ перший. Це дає можливість користувачу легко формувати посилання на документ при написанні наукової публікації.

 

Із запитаннями та зауваженнями звертайтеся на е-мейл archive@avr.org.ua




Новини
Сюргюн — документи КҐБ про повернення кримських татар
Як КҐБ запобігав (не) поверненню кримських татар до власних домівок? Колекцію документів
«Шлях додому. Документи КГБ про повернення кримських татар» оприлюднили Центр досліджень визволь
Відтепер невідомі фото Української Галицької Армії викладені онлайн
100 років тому вояки Української Галицької армії зробили світлини, які донедавна зберігалися в архіві під грифом «Секретно».
Віднині ці фото доступні онлайн.

підтримайте нас

ЗВОРОТНІЙ ЗВ’ЯЗОК

Нові надходження
Особенности борьбы советской контрразведки с идеологической диверсией зарубежных буржуазно-националистических организаций и подрывной деятельностью враждебных националистических элементов
В навчальному посібнику для Вищої школи КГБ при Раді міністрів СССР "Особливості боротьби совєтської контррозвідки з ідеологічною диверсією зарубіжних буржуазно-націоналістичних ор
Особенности борьбы советской контрразведки с идеологической диверсией зарубежных буржуазно-националистических организаций и подрывной деятельностью враждебных националистических элементов
В навчальному посібнику для Вищої школи КГБ при Раді міністрів СССР "Особливості боротьби совєтської контррозвідки з ідеологічною диверсією зарубіжних буржуазно-націоналістичних ор
Сборник материалов об основных идеологических центрах противника и зарубежных украинских националистических организациях, ведущих подрывную работу против СССР и, в частности, против Украинской ССР
В збірнику матеріалів про основні ідеологічні центри ворога та зарубіжні українські націоналістичні організації, які проводять підривну роботу проти СССР, і, зокрема, проти УССР мі
Подрывная деятельность украинских буржуазных националистов и борьба с ними органов государственной безопасности Украинской ССР в период Великой отечественной войны
В лекції "Підривна діяльність українських буржуазних націоналістів і боротьба з ними органів державної безпеки Української ССР в період Великої вітчизняної війни" підготовленій Мах
Борьба с подрывной деятельностью буржуазных националистов на территории СССР
В опублікованій лекції "Боротьба з підривною діяльністю буржуазних націоналістів на території СССР" прочитаній керівником КГБ при Раді міністрів Литовської ССР Рандакявічюсом у Вищ
Некоторые особенности расследования государственных преступлений, совершаемых буржуазными националистами
В підручнику для Вищої школи КГБ при Раді міністрів СССР "Деякі особливості розслідування державних злочинів, здійснюваних буржуазними націоналістами" міститься інформація про хара
Украинские буржуазные националисты
В підручнику для Вищої школи КГБ при Раді міністрів СССР "Українські буржуазні націоналісти" міститься радянське трактування історії виникнення перших організацій українських націо
Разложение зарубежных антисоветских организаций
В навчальному посібнику для Вищої школи КГБ при Раді міністрів СССР "Розвал зарубіжних антисовєтських організацій" міститься інформація про напрями і методи діяльності органів КГБ
Литовские, латышские и эстонские буржуазные националисты (учебное пособие)
В навчальному посібнику "Литовські, латвійські та естонські буржуазні націоналісти" міститься інформація про: основні "буржуазно-націоналістичні" партії та організації, які існувал
Белорусские буржуазные националисты (учебный материал)
В навчальному посібнику "Білоруські буржуазні націоналісти" йдеться про: виникнення так званих білоруських буржуазно-націоналістичних центрів та організацій, їх підривну діяльність
Антисоветская деятельность еврейских националистов и борьба с нею органов государственной безопасности
В начальному посібнику для Вищої школи КГБ при Раді міністрів СССР "Антирадянська діяльність єврейських націоналістів і боротьба з нею органів державної безпеки" міститься інформац
Відгук на автореферат дисертації на здобуття вченого ступення кандидата юридичних наук Панкова М. О. "Підривна діяльність сіоністських організацій на території СССР і боротьба з нею ВЧК-ОГПУ в роки нової економічної політики (1921-1928 роки)"
В документі міститься рецензія на автореферат дисертації на здобуття вченого ступеня кандидата юридичних наук Панкова Миколи Олександровича "Підривна діяльність сіоністських органі
Подрывная деятельность сионистских организаций на территории СССР и борьба с ней ВЧК-ОГПУ в годы новой экономической политики (1921–1928 годы)
В авторефераті дисертації на здобуття вченого ступеня кандидата юридичних наук "Підривна діяльність сіоністських організацій на території СССР і боротьба з нею ВЧК-ОГПУ в роки ново
Повідомлення з вказівкою про необхідність вилучення у Шумського і Черняка "колючих" і "ріжучих" предметів та літератури
Містить інформацію про моральний стан і поведінку ув'язненого Ернестюка; прохання надати відповідь на поставлені питання про вилучення у Шумського і Черняка "колючих" і "ріжучих" п
Довідка про розстріл Тройкою УНКВД УССР Євгена Черняка від 3 листопада 1937 р.
Містить інформацію про викорання вироку (розстріл) "тройкою" УНКВД Євгена Черняка: дата засудження і виконання вироку
Довідка на заключеного Євгена Черняка про його "контреволюційну" діяльність і поведінку під час його перебування у Біломорсько-Балтійському ВТТ
Містить інформацію про членство Євгена Черняка у Всеукраїнському Центрі Української військової організації (УВО), ведення "контрреволюційної" діяльності на "культурному фронті", зн
Обліково-статистична картка на Черняка Євгена Йосиповича
Особисті дані ув'язненого Євгена Черняка заповнені адмінстрацією Біломорсько-Балтійського виправно-трудового табору (ПІП, дата і місце народження, соціальне походження, освіта, вол
Виписка з протоколу Судової Тройки при Колегії ГПУ УССР про засудження Євгена Черняка до 10 років позбавлення волі
Містить інформацію про слухання справи по обвинуваченню і постанову про заключення Євгена Черняка у місцях позбавлення волі (під відомством ОГПУ) терміном на 10 (десять) років, роз
Інформаційне повідомлення КГБ УССР в ЦК КПУ про передачу закордон Сергієм Параджановим фільму "Київські фрески"
Повідомлення про чутки згідно яких Сергій Параджанов передав закордон копію фільму "Київські фрески"; характеристика Параджановим СССР як фашистської держави, прагнення виїхати зак
Довідка по справі матеріалів до засідання "тройки" УНКВД №272 на Леся Курбаса, що зберігається в архівному відділі УКГБ при Раді Міністрів СССР по Ленінградській області
Містить довідку з виписками зі справи Леся Курбаса. Інформація про місце і дату народження, причетність до контрреволюційної "Української військової організації" (УВО), пребування
Лист акторки Валентини Чистякової Генеральному прокурору СССР Руденку з проханням повідомити місце пребування її чоловіка — Леся Курбаса (копія)
Місить прохання акторки Валентини Чисткової повідомити про місце перебування і переглянути справу щодо її чоловіка — Леся Курбаса
Акт про виконання вироку "тройки" УНКВД про розстріл Леся Курбаса
Містить інформацію про дату розстрілу Леся Курбаса "тройкою" УНКВД
Довідка на Леся Курбаса про його "контрреволюційну" театральну діяльність і перебування у Соловецькому виправно-трудовому таборі
Містить інформацію про перебування Леся Курбаса на керівній посаді театру "Березіль", що підпорядковувався Українській військовій організації (УВО); засудження судовою "тройкою" пр
Обліково-статистична картка на Леся Курбаса
Містить особисті дані про Леся Курбаса, що прибув у виправний табір: дата прибуття, дата народження, соціальне походження, особові прикмети, національність, відомості про освіту, с
Довідка Оперативного штабу Управління внутрішніх справ у Київській області щодо проведення евакуаційних заходів у м. Прип'яті
Містить відомості про загальну чисельність населення міста Прип'ять, що було евакуйоване, а також методи евакуації; відомості про співробітників, що забезпечували охорону громадськ
Звіт ч. ІV-а підвідділу "Переяслави ІІ" за час від 10 по 25 липня 1946 р.
Зашифрований звіт сотні "Переяслави ІІ" за час від 10 по 25 липня 1946 р.
Оперативний звіт підвідділу "Переяслави ІІ" за час від 10 по 25 липня 1946 р.
В документі розповідається про оперативну діяльність та рейди сотні "Переяслави ІІ" за час від 10 по 25 липня 1946 р.
Звіт ч. ІV-а підвідділу "Переяслави ІІ" за час від 25 червня по 10 липня 1946 р.
Зашифрований звіт сотні "Переяслави ІІ" за час від 25 червня по 10 липня 1946 р.
[Звіт] ч. I [про стан зброї] відділу "Переяслави" за час від 25 червня по 10 липня 1946 р.
Зашифрований звіт сотні "Переяслави" за час від 25 червня по 10 липня 1946 р.
[Звіт] ч. I [про стан зброї] підвідділу "Переяслави ІІ" за час від 25 червня по 10 липня 1946 р.
Зашифрований звіт сотні "Переяслави ІІ" за час від 25 червня по 10 липня 1946 р.
Оперативний звіт підвідділу "Переяслави ІІ" за час від 25 червня по 10 липня 1946 р.
В документі розповідається про оперативну діяльність та рейди сотні "Переяслави ІІ" за час
Звіт ч. ІV-д підвідділу "Переяслави ІІ" за час від 10 по 25 червня 1946 р.
Повідомлення про поранення стрільців "Ліскового", "Лиска", "Хмари" від 26 червня 1946 р.
Звіт ч. ІV-а підвідділу "Переяслави ІІ" за час від 10 по 25 червня 1946 р.
Зашифрований звіт сотні "Переяслави ІІ" за час з 10 по 25 червня 1946 р.
[Звіт] ч. I [про стан зброї] підвідділу "Переяслави ІІ" за час з 10 по 25 червня 1946 р.
Зашифрований звіт сотні "Переяслави ІІ" за час з 10 по 25 червня 1946 р.
Звіт ч. ІV-а підвідділу "Переяслави ІІ" за час від 25 травня по 10 червня 1946 р.
Зашифрований звіт сотні "Переяслави ІІ" за час від 25 травня по 10 червня 1946 р.
[Звіт] ч. I [про стан зброї] підвідділу "Переяслави ІІ" за час від 25 травня по 10 червня 1946 р.
Зашифрований звіт сотні "Переяслави ІІ" за час від 25 травня по 10 червня 1946 р.
Звіт ч. V підвідділу "Переяслави ІІ" від 30 травня 1946 р.
Зашифрований звіт про вишколи сотні "Переяслави ІІ" від 30 травня 1946 р.
Звіт ч. V підвідділу "Переяслави ІІ" від 25 травня 1946 р.
Зашифрований звіт про вишколи сотні "Переяслави ІІ" від 25 травня 1946 р.
Звіт ч. ІV-а підвідділу "Переяслави ІІ" за час від 10 по 25 травня 1946 р.
Зашифрований звіт сотні "Переяслави ІІ" за час від 10 по 25 травня 1946 р.
[Звіт] ч. I [про стан зброї] підвідділу "Переяслави ІІ" за час від 10 по 25 травня 1946 р.
Зашифрований звіт сотні "Переяслави ІІ" за час від 10 по 25 травня 1946 р.
Оперативний звіт підвідділу "Переяслави ІІ" за час від 10 по 25 травня 1946 р.
В документі розповідається про оперативну діяльність та рейди сотні "Переяслави ІІ" за час від 10 по 25 травня 1946 р.
Звіт ч. V підвідділу "Переяслави ІІ" від 12 травня 1946 р.
Зашифрований звіт про вишколи сотні "Переяслави ІІ" від 12 травня 1946 р.
Звіт ч. ІV-в відділу Т.В.Р. "Переяслави"
Повідомлення про підвищення у званнях бійців відділу "Переяслави"
Звіт ч. ІV-б підвідділу "Переяслави" від 11 травня 1946 р.
Повідомлення про загибель хорунжого "Опоки"
Звіт ч. ІV-а підвідділу "Переяслави ІІ" за час від 25 квітня по 10 травня 1946 р.
Зашифрований звіт сотні "Переяслави ІІ" за час від 25 квітня по 10 травня 1946 р.
[Звіт] ч. I [про стан зброї] підвідділу "Переяслави ІІ" за час від 25 квітня по 10 травня 1946 р.
Зашифрований звіт сотні "Переяслави ІІ" за час від 25 квітня по 10 травня 1946 р.
Оперативний звіт підвідділу "Переяслави ІІ" за час від 25 квітня по 10 травня 1946 р.
В документі розповідається про оперативну діяльність та рейди сотні "Переяслави ІІ" за час від 25 квітня по 10 травня 1946 р.
Звіт ч. V підвідділу "Переяслави ІІ" від 25 квітня 1946 р.
Зашифрований звіт про вишколи сотні "Переяслави ІІ" від 25 квітня 1946 р.
Звіт ч. ІV-а підвідділу "Переяслави ІІ" за час від 10 по 25 квітня 1946 р.
Зашифрований звіт сотні "Переяслави ІІ" за час від 10 по 25 квітня 1946 р.
[Звіт] ч. I [про стан зброї] підвідділу "Переяслави ІІ" за час від 10 по 25 квітня 1946 р.
Зашифрований звіт сотні "Переяслави ІІ" за час від 10 по 25 квітня 1946 р.