Beta version 0.1


Допоможіть зробити Е-архів кращим


Вітаємо вас на сторінці Електронного архіву визвольного руху!

Історія починається з джерел, тож історики та волонтери Е-архіву переконані, що один із способів зробити минуле доступним - це зробити доступними архівні матеріали. 

Щоб Е-архів міг виконати свою місію, важливим є розміщення якомога повної колекції джерел до історії визвольного руху у вільному доступі, тому просимо Вас долучитися до поповнення колекції. Ми переконані, що таким чином разом допоможемо колегам отримати більш зручний доступ до історичних фактів для їх досліджень, зацікавленим - швидко знаходити інформацію, а всім разом - відновити історичну пам'ять, десятиліттями закриту під грифами "Секретно" у сховищах спецслужб чи ретельно збережену під землею у повстанських архівних бідонах.

Е-архів потребує волонтерів, щоб краще, більше, швидше сканувати та описувати архівні документи, та фінансової підтримки для подальшого розвитку. Якщо ви маєте можливість долучитися до команди проекту та/або підтримати нас просимо контактувати через archive [at] avr.org.ua або https://www.facebook.com/avr.org.ua чи http://www.facebook.com/cdvrua

Ми свідомі того, що "we are not perfect" (ми не досконалі) і Е-архів потребує багатьох уточнень та містить помилки, неминучі для проекту, який вперше реалізовується в Україні. Ми вчимося та сподіваємося на вашу допомогу.

Будемо вдячні, якщо Ви допоможете покращити Е-архів та зробити його більш повним, надавши додаткову інформацію про документи. Можливо, у Вас є інформація щодо осіб, місцевостей чи подій, згаданих чи зображених на електронних копіях. Також просимо написати нам, якщо Ви помітили неточність в описі або вважаєте за необхідне його розширити. Вашу інформацію, уточнення та повідомлення щодо якоїсь із одиниць Е-архіву просимо надіслати нам через коментар, який можна залишити у відповідній рубриці біля конкретного документа. В перспективі плануємо надати можливість користувачам самостійно вносити правки.

Нам важлива Ваша думка і пропозиції щодо удосконалення системи Е-архіву в цілому.

Е-архів - це електронний збірник документів, при укладання якого нас більше надихали принципи інтернету, аніж видавничої справи, тож ми віддали перевагу швидкості і доступності, усвідомлюючи, що первинне - зробити можливим доступ до більшої кількості джерел. В перспективі тут будуть фото та аудіо-записи спогадів.

Віримо, що доступ до фактів, даних та первинних джерел не менш захоплюючий для читачів, ніж цікаві книги та нові дослідження науковців, хоча б тому, що Ви завжди можете відкрити для себе свої теми та поєднати історію країни з історією Вашої родини та близьких людей. В той час, коли ми, дослідники, описуємо минуле народів, армій, організацій та лідерів, відкриті архіви - це можливість кожному описати історію людей, які складали ці народи, армії, організації, і врешті, робили різний особистий вибір, творячи нашу спільну історію.

Тому ваші доповнення до описів документів - надзвичайно важливі для проекту і для кожного його читача. Переконані, що зробити електронний архів максимально зручним інструментом можна буде лише спільними зусиллями нас, розробників, та Вас, користувачів.

Разом зробимо минуле доступним!

З повагою

команда проекту "Електронний архів визвольного руху"